Yük Hücresi Toplama Kutuları

Sass

JB-HRC Yük Hücresi Toplama Kutusu

Sass

JBS-EX-468 Yük Hücresi Toplama Kutusu

Sass

JBP-4 Yük Hücresi Toplama Kutusu

Sass

JBS-468 Yük Hücresi Toplama Kutusu

Sass

JBP-810 Yük Hücresi Toplama Kutusu

Yük Hücresi Toplama Kutuları

Yük hücresi toplama kutuları (İng. Junction Box), tartım uygulamaları için birden fazla sayıda yük hücresinin kullanıldığı durumlarda yük hücrelerinden gelen sinyalleri birleştirmektedir. Tartım platformlarının her köşesinden gelen ağırlık değerlerini eşitleyerek köşe ayar bozukluğunu ortadan kaldırmaktadır. Çok sayıda yük hücresinin düzenli biçimde bağlanmasını sağlamaları sayesinde kablo yönetimini kolaylaştırmaktadır.

Yük hücrelerinin yaptığı ölçümler gerinim ölçerlerden ağırlığa göre farklı dirençlerle geçen elektrik sinyalleri sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bu elektrik sinyallerinin tartım indikatörlerine iletilmesi ve kullanıcılar tarafından okunabilecek ağırlık verilerine dönüştürülerek gösterilmesi gerekmektedir. Yük hücresi toplama kutuları, elektrik sinyallerinin bir araya getirilmesini sağlamaları sayesinde her çıkıştan kablo çekme ve ana servis paneline dönme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Oluşabilecek yangın gibi güvenlik sorunlarını önlemek ve güvenilir ölçümler yapmak için kullanılmaları gerekmektedir.

Yük hücresi toplama kutuları kullanılan bazı uygulamaları şöyle listeleyebiliriz:

  • Birden fazla yük hücreyle çalışan platformlu basküller
  • Mobil tartım sistemleri
  • Tır kantarları
  • Tank ve silo tartım uygulamaları
  • Yem karma makinelerindeki tartım uygulamaları

Özel ihtiyaçlar için ürettiğimiz farklı yük hücresi toplama kutusu modellerimiz mevcuttur. Kutunun içine doldurulan silikon ve IP68 koruma sınıfındaki bağlı elemanlarının kullanıldığı ürünlerimiz devre kartlarının sıvı ve toz ile temas etmesini engellemektedir. Tolerans değeri en alt seviyede olan trimpotların kullanıldığı modellerimizde yük hücrelerinin çıkış değerleri hataya yer bırakmadan eşitlenmektedir. Yem makineleri yük hücreleri için bağlantı elemanı karşılıklarının hazır geldiği modellerimiz olabilecek en rahat kurulumu sunmaktadır. Tehlikeli ortamlar içinse exproof modeller üretmekte ve toplama kutularımızın dayanıklılığını silikonlu, zırhlı kablo modelleriyle desteklemeyiz..

Yük hücresi toplama kutularımız ve her tartım ihtiyacı için sunduğumuz profesyonel çözümler hakkında görüşmek, fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin