Yönetici İstasyonu

Uygulama

Yöneticiler, makine durumunun eş zamanlı olarak izlenmesi sayesinde sorunlar oluştuğu anda sisteme müdahale edebilirler. Böylece makinelerin arızalı kalma süreleri azalır ve küçük sorunlar büyük sorunlara dönüşmeden çözülebilir. Makinenin durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Bu durum bilgisinin bir makineden başka cihazlara iletilmesi, çalışanların üretim alanındaki uygun bir noktadan birden fazla makineyi aynı anda izlemesini mümkün hale getirir.

Çözüm

TL70 Serisi kablosuz kule ışığının kullanılması, bu türden bir uygulama için gereken yüksek görünürlükle kablosuz haberleşmeyi bir arada sunar. TL70 parlak gövdesi ile makine durumuna dair indikasyon sağlar, böylece çalışanlar üretim alanındaki bir makinenin durumunu kolayca anlayabilirler. Kablosuz haberleşme özelliği sayesinde pahalı kablolama işlemlerine gerek olmaksızın diğer cihazlara hızla bağlanabilir.

TL70, makine durumunu veya input’lardan gelen herhangi bir bilgiyi yaymak için DXM100 kablosuz gateway ile iletişim kurar. DXM100 bu bilgileri; yönetici istasyonunda bulunan bir indikatör, bir PLC veya HMI, bir dizüstü bilgisayar gibi tesis içerisinde bulunan birden fazla cihaza iletebilir. Ayrıca SMS veya e-posta ile de yöneticiler bilgilendirilebilir. Kritik durum bilgileri tesis içerisinde gerekli yerlere gönderilir, bu sayede çalışanlar hızlı bir şekilde aksiyon alabilir. 

TL70 Serisi Kablosuz Kule Işıkları

DXM100 Serisi Programlanabilir Gateway