Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

KYL Yağlı Tip Yük Hücresi

Sass

SPS Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP1 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP1-S Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP2 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

PB Yük Hücresi

Sass

SP3 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP4 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP5 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP6 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP8 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP11 Platform Tipi Yük Hücresi

Sass

SP12 Platform Tipi Yük Hücresi

Yük Hücreleri – Platform Tipi Yük Hücresi

Platform tipi yük hücresi, diğer adıyla tek nokta yük hücresi, farklı uygulama türlerine uyum sağlamak için farklı şekil ve boyutlarda üretilen, merkez dışına kayan yüklemelere uyum sağlama özellikleriyle öne çıkan yük hücreleridir. Çeşitli tartım uygulamalarında tek başına kullanılabilmektedir.

Tartım uygulamalarında ağırlık ölçümü yapılabilmesi için yükün hücre ile hizalanması gerekmektedir. Yük, eksen dışına çıkarsa doğru bir ölçüm yapılamaz. Platform tipi yük hücreleri biçimlerindeki geometrik tasarım sayesinde daha fazla esneklik sağlar ve ağırlık eşit olmayan bir şekilde dağılmış olsa bile doğru ölçüm yapmaya devam edebilir.

Platform tipi yük hücrelerinin gövdesinde bir iç açıklık yer almaktadır. Bu açıklık gövde boyunca çeşitli noktalarda metalin kalınlığını kontrol etmekte, yük hücresinin merkez dışı yüklenen ağırlıkları tartabilmesini sağlamaktadır.

Platform tipi yük hücreleri bu özellikleri sayesinde yüklerin tam olarak yerleştirilmesini etkileyebilecek değişkenlerle karşılaşılan platform basküllerinde mükemmel iş çıkarmaktadır. Yükler platformun neresine yerleştirilirse yerleştirilsin ağırlığın yine de doğru şekilde ölçülmesi mümkün olmaktadır. Platforma yük yerleştirme sırasında oluşabilecek insan hatalarını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca her köşeye birer yük hücresi yerleştirmek yerine platform baskül uygulamalarında, düşük kapasiteli hassas tartım işlemleri için tek başına kullanılabilmektedir.

Platform tipi yük hücrelerinin kullanıldığı bazı örnekler şunlardır:

  • Kontrol tartım uygulamaları
  • Medikal teraziler
  • Hassas sıvı dolum uygulamaları
  • Bant kantarları
  • Teraziler
  • Havaalanı bagaj tartım uygulamaları
  • Sayım baskülleri
  • Dolum ve paketleme makineleri

300 gramdan 5 tona kadar çeşitli kapasitelerde, yüksek kalitedeki alüminyum veya paslanmaz çelik kullanılarak üretilebilmektedir. Platform tipi yük hücreleri için standart kablolarımızın yanı sıra ağır endüstri şartlarına özel olarak ürettiğimiz silikonlu ve zırhlı kablo seçeneklerimizden de faydalanabilirsiniz.

Platform tipi yük hücreleri konusunda yardıma ihtiyacınız varsa veya güncel fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.