Pin Tipi Yük Hücreleri

Pin Tipi Yük Hücresi (Pin Loadcell)

Pin tipi yük hücreleri (pin loadcell), mobil tartım uygulamaları ve vinç aşırı yük kontrol sistemlerinde kullanılan yüksek hassasiyete sahip yük hücreleridir. Silindirik yapıdadır ve dört noktadan ölçüm yapabilmektedir. Merkezine yerleştirilmiş gerinim ölçer sayesinde kendisine uygulanan kuvveti algılamaktadır. 1 tondan 200 tona kadar farklı kapasitelerde ürünlerimiz bulunmaktadır. 1,2 ± 0,2 mV/V standart sinyal çıkışına sahiptir. Analog olarak 4-20 mA ve 0-10V, dijital olarak RS485 çıkış seçenekleri mevcuttur. Tüm pin tipi yük hücrelerimiz düşük hata payıyla doğru ölçümler sunmaktadır. İstenilen ölçülerde üretilmeleri ve özel gövde yapıları sayesinde vinç ve mobil tartım uygulamalarına kolayca entegre edilebilmekte, onları tamamlayarak verimliliğin ve güvenliğin artırılmasına yardımcı olmaktadır.

Pin Loadcell Ne İşe Yarar?

Bir vincin, yük kaldırımı sırasında pin loadcell (pin yük hücresi)güvenli bir ortam sunar. Tartım,Otomasyon ve Kuvvet test uygulamalarınız ile alakalı teknik destek almak için satış mühendislerimizle iletişime geçebilirsiniz,alanında tecrübeli satış ekibimizin sizlere her konuda destek sağlamak için telefon ve email yoluyla veya uygulama sahasında yardımcı olacaklarından emin olabilirsiniz.

IP66 koruma sınıfına sahip pin tipi yük hücrelerimiz iki farklı gövde seçeneğiyle sunulmaktadır. Alaşımlı çelik gövdelerimiz ısıl işlemden geçirilerek, kumlama yöntemiyle temizlenerek ve nikel kaplanarak aşınmaya karşı daha dayanıklı hâle getirilmektedir. Paslanmaz çelik gövdelerimizse pasa ve aşınmaya karşı ek dayanıklılığa sahiptir. Pin tipi yük hücrelerinde standart yapıdaki kablolarımıza ek olarak ek güvenlik önlemlerinin gerektiği ağır endüstri şartları için ürettiğimiz zırhlı ve exproof kablolarımızı tercih etmeniz mümkündür. Zırhlı kablolarımızın etrafı çelik örgüyle çevrilidir. Exproof kablolarımızın dış yüzeyinde kısa süreli 220°C derece, genel olarak 180°C sıcaklığa dayanabilen silikon kullanılmaktadır. Ayrıca tartım uygulamalarımız için kablosuz veri aktarım imkânı sunmaktayız.

Pin tipi yük hücreleri (pin loadcell) veya diğer tartım çözümlerimiz hakkında görüşmek, güncel fiyat bilgilerini almak için lütfen bizimle iletişime geçin.