Yük Hücreleri – Körüklü Tip Yük Hücresi

Körüklü tip yük hücresi, bir kuvvete veya ağırlığı maruz kaldığında hafifçe esneyen yay ekipmanına sahip yük hücreleridir. Ölçüm sırasında yük hücresine etki eden ağırlık bu metal ekipmanın şeklinin değişmesine neden olur. Yay üzerindeki pozitif veya negatif gerinim değişikliği gerinim ölçer tarafından elektrik sinyaline çevrilir ve tartım indikatörüne iletilir.

Bu yük hücresi tipinden faydalanılan makineleri ve uygulamaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Ağırlık kontrol tartımları
  • Sıvı dolum makineleri
  • Paketleme makineleri
  • Platformlu basküller
  • Diğer hassas tartım uygulamaları

Körüklü tip yük hücrelerimiz 20 ile 500 kilogram arasındaki farklı kapasitelerde ve 0-10 V, 4-20 mA analog ve Modbus-RTU dijital çıkışlı olarak üretilebilmektedir.

Ürettiğimiz körüklü tip yük hücreleri üzerlerinde yer alan alüminyum körük sayesinde monte edildikleri mekanizmadan kaynaklanan titreşimin etkisinin azaltılmasına yardımcı olur. Bu sayede ölçümlerin doğru ve hassas olarak yapılmasını sağlar.

Ürünlerimizin üretiminde paslanmaz çelik veya ısıl işlemden geçirilip kumlama yöntemi ile temizlenen ve homojen olarak nikel kaplanarak sağlamlaştırılan alaşımlı çelik kullanılmaktadır. Ürünlerimiz IP68 koruma sınıfına sahiptir. Hermetik sızdırmazlık sunmaktadır. Standart kabloların yeterli gelmediği durumlar içinse özel olarak ürettiğimiz yüksek sıcaklıklarda yanmayan silikonlu ve çelik zırhlı kablo modellerimizle ekstra dayanıklılık sağlanmaktadır.

Ağır sanayi şartlarından özel ihtiyaçların önem kazandığı sektörlere uzanan geniş bir yelpazede ihtiyaçlarınızı karşılayacak profesyonel ürünlerimizle yanınızdayız. Körüklü tip yük hücresi fiyatları konusunda daha fazla bilgi almak ve tartım uygulamalarınız hakkında görüşmek için ekibimize ulaşabilirsiniz. Profesyonel çözümlerimizle tüm tartım uygulamalarınızda yanınızdayız.