Gerinim Sensörleri

Yük Hücreleri – Gerinim Sensörleri

Gerinim sensörleri, yük taşıyan sistemlerin ve nakliye araçlarının üzerindeki yüklerin anlık olarak ölçülmesini sağlamaktadır. Yüklerin güvenli ağırlık sınırları içinde olduğunu her zaman takip etmenizi sağlamaları sayesinde olası kazalardan ve yasa ihlallerinden korunmaya yardımcı olur.

Kullanıldığı sistemleri şu şekilde örneklendirmek mümkündür:

  • Araç üstü tartım sistemleri
  • Asansör ve iskele sistemleri

Araç üstü tartım sistemlerinde kullanıldıklarında gerinim sensörleri kabin içerisine yerleştirilen göstergelerle anlık ağırlık değişimi takibini mümkün kılmaktadır. Aks ile dorse arasında monte edilir ve yükün akse uyguladığı kuvvetin ağırlık verilerine dönüştürülmesiyle çalışır. Normal kantarlara girme imkanının bulunmadığı veya kullanım sırasında yükün ağırlığının değiştiği durumlarda rakipsiz bir iş çıkarır. GPS takip sistemleri ile entegre olmaları sayesinde uzaktan ağırlık takibi yapılmasını sağlar. Araç üstü tartım sisteminin isteğe bağlı olarak kablosuz veri iletim sistemleriyle de donatılması mümkündür.

Kolay monte edilebilir yapıları sayesinde kullandığınız asansör ve iskele sistemlerinin gerinim sensörleri ile destekleyebilir, aşırı yük taşınmasından doğan iş yeri kazalarından kurtulabilirsiniz.

Paslanmaz ve özel işlemlerden geçirdiğimiz alaşımlı çelik malzeme seçenekleriyle ürettiğimiz gerinim sensörlerimizde standart kablo modellerimizin yanı sıra özel üretim kablolarımızı kullanabilirsiniz. Dış kısmı çelik örgü ile kaplanan zırhlı kablolarımız ve kısa süreli 220°C’ye varan sıcaklıklara bile dayanıp 180°C sıcaklıkta yanmayan exproof kablolarımız zorlu çevresel faktörler için ekstra dayanıklılık sağlamaktadır.

Ekibimiz tüm tartım uygulamalarındaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunmak için sizleri bekliyor. Gerinim ölçerlerimiz ile sunduğumuz araç tartım sistemleri, asansör ve iskele ağırlık kontrol sistemlerimiz hakkında görüşmek, güncel fiyat bilgilerini almak için lütfen bizimle iletişime geçin.