Gergi Kontrol

Yük Hücreleri – Gergi Kontrol

Gergi kontrol yük hücreleri, sarma ve boşaltma makaralarda yer alan ruloların gerginliğini ölçmeyi sağlayan yük hücreleridir.

Üzerlerinde yer alan dört pinli bağlantı elemanı sayesinde gerginliğin ölçüleceği gerilim bölgesindeki makaraya kolayca monte edilebilmektedir. Makaradaki rulonun ucunun rulmanın yük hücresindeki yuvaya oturtulmasıyla rulonun gerçekleştirilen işlem sırasında maruz kaldığı gerginlik takip edilmeye başlanmaktadır. Rulodaki malzemeye bir gerilim uygulandığında, ortaya çıkan bu kuvvet doğrudan gerinim ölçerlere aktarılmakta ve oluşan değer değişikliklerinin kullanıcılar tarafından takip edilmesi sağlanmaktadır.

Geriliminin kontrolünün düzenli takip edilmesi sayesinde makinedeki malzemelerin zarar görmeyeceği sınırlar dahilinde işlem yapılması sağlanmakta ve ürün israfının önüne geçilmektedir. Süreçlerin optimize edilmesinde, bu sayede verimliliğin artırılmasında son derece faydalıdır.

Şu makinelerde ve işlemlerde gergi kontrol yük hücreleri sıklıkla tercih edilmektedir:

  • Gerinim testleri
  • Matbaalardaki baskı makineleri
  • Tekstildeki dokuma makineleri

Ürünlerimizin kapasiteleri 20, 50, 100 ve 200 kilogram olarak değişiklik göstermektedir. Düşük hata payı, yüksek hassasiyetle çalışmaktadır. Isıl işlemden geçen ve kumlama yöntemi kullanılarak özenle temizlendikten sonra homojen olarak nikel kaplanan alaşımlı gövdeleriyle daha dayanıklı yapıya sahip olmaktadır. Ayrıca özel ihtiyaçlarınız için paslanmaz çelikten üretilebilmeleri ve standart kablolar yerine 180°C ısıda yanmadan çalışabilen, kısa süreliğine çıkılan 220°C ısıya dayanan silikonlu exproof kablolar ile ağır şartlar için özel olarak üretilen çelik zırhlı kabloların kullanılması mümkündür.

Size her zaman destek vermeye hazır ekibimizle iletişime geçerek gergi kontrol yük hücreleri ve diğer tartım uygulamalarımız hakkında bilgi alabilir, güncel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.