Aşırı yük kontrol, motor arızalarının önüne geçilebilmesi için önemlidir. Günümüzde motor arızalarının bir kısmı, motora aşırı yük gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı yük kontrolünün sağlanması gerekir. Aşırı yük switchi (aşırı yük sivici) konusunda da firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yük Hücreleri – Aşırı Yük Kontrol Yük Hücresi

Ağırlık ölçümünde kullanılan yük hücreleri, ağırlıkları ölçmenin yanı sıra aşırı yük kontrolünün sağlanmasında son derece faydalıdır. Aşırı yük kontrol yük hücreleleri vinçlere veya yük taşımak için kullanabileceğiniz diğer araçların halatlarına uygulanmaktadır. Vinçlere kapasitesinin üzerinde ağırlık yüklenmesinin önüne geçer ve iş akışında oluşabilecek olası kazaları engeller.

1 tondan 50 tona kadar olan yüklerinizi ölçebilecek modeller sunmaktayız. Ürünlerimiz yüksek hassasiyete sahiptir ve en düşük hata paylarıyla ölçüm yapmaktadır. Kapasitelerinin üzerine çıkan ağırlıklara dayanabilmeleri için aşırı yüklenme payı bırakılacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek ve düşük sıcaklığa sahip ortamlarda çalışabilmektedir.

Aşırı yük kontrol yük hücreleri şu senaryolarda başarılı bir iş çıkarmaktadır:

  • Vinçlerin aşırı yüklenmesini önlemek
  • Halatlara gerinim testleri uygulamak

Sabit ve hareketli halatlar için özel olarak üretilmiş, kablolu ve kablosuz olarak uygulanabilecek modellerimiz bulunmaktadır.Aşırı yük switchi ihtiyaçlarınız için weilo, ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunacaktır.

Sabit halatlı vinçler için ürettiğimiz modelimiz yük taşımak için kullandığınız vinçlerin sabit halatlarının ucuna monte edilir. Halatlı tüm vinçlere uygulanabilen modelimizde vinçlerde değişiklik yapılması gerekmez ve kolayca monte edilebilir. 2, 5 ve 10 tonluk yüklerinizi ölçebilme kapasitesine sahiptir. Alaşımlı çelikten üretilmektedir.

Hareketli halatlarda kullanmak için özel olarak üretilen gerinim ölçerlerimiz bulunmaktadır. Hareketli halatlarınızın uç kısmına, yine vinçte herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek kalmadan takılabilmektedir. 2 ile 50 ton arasındaki yüklerinizi ölçebilecek kapasitededir. Aşınmaya dayanıklı galvanizli veya paslanmaz çelik yapıdadır.

Aşırı Yük Switchi

Günümümüzde aşırı yük switchi, fazla yükleri sınırlandırmak adına kullanılır. Aşırı yük sivici kullanımı, fazla yükleme sırasında oluşabilecek arızaların önüne geçilebilmesi adına son derece önemlidir.  Aşırı yük kontrol yük hücreleri fiyatları ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak, tartım uygulamalarınız hakkında görüşmek ve kapsamlı çözümlerimizi öğrenmek için lütfen ekibimizle iletişime geçin.